Logo Tasarımı

Logo çalışması marka kimliği oluşumunun en önemli parçasıdır.

İyi tasarlanmış logo; markanın hedef kitlesiyle iletişim kurmasına, bilinirliliğinin artırmasına ve farklılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Logo Tasarımı

Logolar marka hakkında bize birçok şey söyler!

Logonuz markanızı iyi ifade etmeli ve doğrudan onu yansıtmalıdır. Markanızın değerini, hedef kitlesini ve kişiliğini yansıtan logonuz aynı zamanda markanızın fark yaratmasını ve rakiplerinden ayrışıp, ön plana çıkmasını da sağlamalıdır.
İyi bir logo çalışmasıyla markanızı kolayca tanınır hale getirebilir, tüketicilere markanızın ürünlerini veya hizmetlerini hatırlatabilir ve pazarlama faaliyetlerinin etkisini artırabilirsiniz.

  • İyi tasarlanmış bir logo nasıl olmalıdır?

    Logonuz anlaşılır ve kolay hatırlanabilir olmalıdır. Karmaşık ve fazla ayrıntısı olan logolar maalesef markanın bilinirliliğini azaltabilir. İyi bir logo basit, etkileyici ve sade olmalıdır.

  • Logonuz eşsiz olmalı!

    Logonuz özgün ve benzersiz olmalıdır. Özellikle rakiplerinin arasından sıyrılmalıdır. Unutmayın ki özgün ve markanızı yansıtan logo markanızı üstlere taşır.
    Markanızın sektörünü, hedef kitlesini ve hizmetlerini yansıtmalıdır. Markanın müşterilerine ne sunduğunu açıkça ifade etmeli ve markanın mesajını iletmelidir. Logonuzda kullanılan renkler de çok önemlidir. Renkler markanın kişiliğini yansıtır bu yüzden hedef kitleye uygun renk seçimi yapılmalıdır.
    Markanızı yansıtan ve rakipler arasından sıyrılıp öne çıkabileceğiniz, fark yaratabileceğiniz logo tasarımları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.