Kurumsal Kimlik Tasarım

Kurumsal kimlik tasarımı;

bir markanın tüm iletişim araçları ve materyalleri için kullanılan tasarım sistemidir. Bu sistem markanın logosundan renk paletine, yazı tipinden ambalaj tasarımına kadar her şeyi kapsamaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

İyi bir kurumsal kimlik tasarımı ile markanızın benzersiz karakterini oluşturabilir, değerlerini gösteren etkili bir iletişim aracı oluşturabilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarımında ilk aşama logodur. Logo markanın en önemli sembolüdür. İyi bir kurumsal kimliğin ise ilk adımıdır. İyi bir logo çalışmasıyla markanızı kolayca tanınır hale getirebilir, tüketicilere markanızın ürünlerini veya hizmetlerini hatırlatabilir ve pazarlama faaliyetlerinin etkisini artırabilirsiniz.
Renkler markanın karakterini yansıtır ve marka algısını etkiler. İyi bir kurumsal kimlik tasarımı için markanın benzersiz karakterini yansıtan uygun renk paleti seçilmelidir.

Grafik tasarım markanın tüm materyallerinde kullanılacak tutarlı bir tasarım dili oluşturur. İyi bir kurumsal kimlik tasarımı; markanın karakterini yansıtan uygun bir grafik tasarım sistemini içermelidir.
Son aşamada ise markanın satışını, görüşünü etkileyen ambalaj tasarımı da çok önemlidir. Ambalaj tasarımı akıllarda kalıcı ve markanızı iyi temsil eden bir tasarımda olmalıdır.
Kurumsal kimliğe dahil olan tüm logo, kartvizit, broşür, sunum ve video çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.