IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu

Iphone email kurulum ayarları için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Iphone telefondan öte bir çeşit cep bilgisayarıdır. Oldukça kullanışlı ve kolay bir işletim sistemine sahiptir. Email kurulumu da oldukça basittir.

Aşağıda görsel olarak hazırladığımız ayarları iphonu’unuza kurduğunuzda e-mail alıp gönderebilirsiniz.

Adım 1

Iphone arayüzünden Ayarlar bölümüne girin.

Adım 2

Parolalar ve Hesaplar bölümünden Hesap Ekle düğmesine tıklayın.

Adım 3

“Diğer” düğmesini tıklayın.

Adım 4

Mail Hesabı Ekle düğmesini tıklayın.

Adım 5

Adınızı, email adresinizi, parolanızı ve açıklama kısmını örnekdeki gibi doldurun ve “Kaydet” düğmesine basın. (Önemli olan e-mail adres ve parola kısmıdır)

Adım 6

Gelen pencerede “POP” düğmesini seçin ve Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta sunucusu ayarlarını örnekdeki gibi yapın. (tabii kendi bilgilerinizle). Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Kaydet dümesine basın.

Adım 7

Adım 8

Tüm ayarları yaptıktan sonra tekrar Parolar ve Hesaplar bölümünden oluşturulan mail hesabına tıklayın. Sonrasında SMTP düğmesine tıklayın. Birincil Sunucu daki Sunucuyu eğer aktif değilse aktif edin. SSL Kullan düğmesi kapalı olacak. Sunucu Kapısı 587 olacak.

Bu hesap mail alıp gönderemeyebilir” uyarısı geçersiz sertifikadandır. Kaydet düğmesine tıklayın. E-mail kurulumu tamamladınız. Iphone’unuzun Anasayfasına geçerek E-mail butonunu tıklayın. E-Mail alıp göndermeye başlayabilirsiniz.
Standart ayarlarda Iphone’nunuza gelen maillerin bir kopyası sunucuda saklı kalacaktır.

Anasayfa > Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar > Hesaplar Sekmesi altında kurmuş olduğunuz hesaba tıklayın ve sayfanın en altında “İleri Düzey Seçenekler” i göreceksiniz. Diğer platformlardan da aynı maili okumak istiyorsanız “Sunucudan sil” şeçeneği “Asla” olmalı. iPhone ile okuduğunuz mailin diğer platformlara düşmesini istemiyorsanız, iPhone ile maili okuduğunuzda sunucudan silinmesini istiyorsanız ayarları değiştirmelisiniz.