Kategoriler: BlogWeb Tasarım

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem SEO uyumlu web tasarımıdır. Firmanızın dijital kimliği olarak kabul edebileceğimiz sanal vitrinlerinizde kullanıcılara yaşattığınız iyi deneyim sonucu sıralamalarda üste çıkacak; milyonlarca insan tarafından fark edilebileceksiniz.

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem SEO uyumlu web tasarımıdır. Web tasarımı ve seo ilişkisi doğru yapıldığında firmanızın dijital kimliği olarak kabul edebileceğimiz sanal vitrinlerinizde kullanıcılara yaşattığınız iyi deneyim sonucu sıralamalarda üste çıkacak; milyonlarca insan tarafından fark edilebileceksiniz.

Web Tasarımı Nedir?

Bir web sitesinin satılan ürün veya sunulan hizmet ile ilgili sunumunu etkili, estetik ve kullanışlı biçimde dizayn edilmesine web tasarımı denir. Yazı fontu, kullanılan renk, tercih edilen üslup ya da yer verilen görseller işletme hakkında bilgi verdiği gibi, sezgisel olarak fikir edinilmesine de hizmet eder. Yalnızca mevcut ve potansiyel müşteriler tarafından değil; Google, Yandex ya da DuckDuckGo gibi arama motorlarının botları da sayfaları düzenli olarak ziyaret ederek “kullanıcı deneyimi” olarak adlandırılan bir puanlama sistemini meydana getirir.

SEO NEDİR?

Firmaların internet ortamındaki mağazaları ürün ve hizmetlerini sergileyebilecekleri en uygun platformdur. Günde milyonlarca potansiyel müşterinin yalnızca birkaç kelimeyi kullanarak sizin işletmenize ulaşması kar marjınızı artıracak; minimum bütçeyle maksimum verim alabileceğiniz bir uygulama olarak karşılık bulacaktır. Ürün veya hizmetler ile ilgili önceden belirlenen anahtar kelimelerde sıralama kazanmak için yapılan çalışmaların tümünü ifade eden SEO (Search Engine Optimization), 2021 yılında en etkili dijital çözümlerden biridir.

Firmanın kurumsal kimliğine bağlı kalarak referansların, şirket faaliyetlerinin, kampanyaların veya aktüel duyuruların site içerisinde ve dışarısında yapılan çalışmalarla ön plana çıkarılması işlemi olarak ifade edebileceğimiz SEO, ciddi bir emek ve stratejik planlama gerektirir. Türkçe’ye “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak çevirebileceğimiz SEO uygulamalarında birçok farklı yöntem ve taktik bulunsa da temel olarak 2 önemli hususu barındırır:

“Web sitesini arama motoru botlarının kolayca tarayabilmesi için optimize et; sitede yer alan görsel, yazı, renk ve kategorileri özgün, kaliteli ve nitelikli hale getirerek ziyaretçilerin iyi bir deneyim kazanmalarını sağla!”

Oldukça basit bir prensip olarak kabul edebileceğimiz bu cümle, özellikle pandemi döneminde göz ardı edilemeyecek ölçüde önem kazanan bir profesyonel hizmet haline gelmiştir.

Web Tasarım İzmir ve Localveri Güvencesi

Web siteleri online satış gerçekleştirmek, hizmet sunmak için potansiyel müşteri bulma, ürün veya hizmetlerle ilgili portföy paylaşma, insanlara bilgi verme ya da blog yazarak, video paylaşarak veya resim/fotoğraf sergileyerek reklam geliri edinme amacıyla kullanılan dijital platformlardır. Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte kişisel veya kurumsal markaların rekabeti de zorlaştığı için web tasarımın önemi her geçen gün artmıştır. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için web tasarım firmaları ve dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İzmir Web Tasarımı ve SEO Arasındaki İlişki

Bir internet sitesinin kolay taranabilir ve iyi deneyim kazandıran bir hale getirilmesi sürecinde dizayn ve optimize uygulamaları birbirleriyle bağlantılı şekilde ilerler. Ülkemizde kullanım oranı %95’i geçen Google son yıllarda en iyi kullanıcı deneyimini sağlayan web sitelerini ödüllendirmeye başladı. “Clickbait” olarak adlandırılan ve kullanıcıların zamanlarıyla birlikte Google’ın da hizmet maliyetlerini artıran bu başlık ve içerikler beklenen verimi gösteremiyor; yatırımlar karşılığını bulamıyor.

Localveri Yazılım İzmir’de SEO uyumlu kurumsal website tasarımı hizmeti veren en köklü firmalardan biri olarak 18 yıllık sektörel deneyimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Ürün, hizmet ve çözümlerimizi detaylı biçimde incelemek; referanslarımızı, devam eden ve tamamlanan projelerimizi ve iştiraklerimizi deneyimlemek için web sitemizi ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı düzenlendi 31 Ağustos 2021 11:01

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

3 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

3 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

3 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

3 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

3 ay önce

Web Tasarımı İle İşletmenizin Değerini Artırın!

Küçük, orta veya büyük ölçek fark etmeksizin tüm işletmelerde kurumsal kimlik ve hafıza oluşturma kar…

4 ay önce