Kategoriler: BlogWeb Tasarım

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım hizmetinin önemi de burada ortaya çıkıyor.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve teknolojik imkanların hızla artmasıyla arama motorlarında yapılan sorgulamalar da artış gözlenmiştir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki herhangi bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Bu istatistikler de bizi kişisel veya kurumsal işletmelerin e-ticaret faaliyetlerini SEO dostu web tasarım ile kurumsal web sitelerine dönüştürmek, dijital bilinirliklerine yatırım yapmalarını sağlıyor.

Dijital Bilinirlikte Web Tasarımın Önemi

İşletmeler doğası gereği görünür olmak durumundadır. Ürün veya hizmetlerini en uygun biçimde pazarlayabilmelerinin yolu da günümüzde web sitesi sahibi olmaktan geçiyor. Buna göre, firmanın en güçlü yönlerini öne çıkaran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren çözümlerle hazırlanan kurumsal siteler, rakip firmalara göre daha fazla biliniyor ve satış gerçekleştiriyor. Hem yazılım hem de tasarım alanındaki gelişmeler bize daha temiz kod düzeniyle çok daha verimli sonuçlar sunuyor.

Kurumsal web tasarım ile milyonlarca web sitesi arasından sıyrılarak, özellikle belirli anahtar kelimelerde üst sıralarda görünmek yazılım ve tasarımda özgünlük istese de özel SEO uygulamaları da önemini hala koruyor. E-ticaret sitelerinde ya da kurumsal web sitelerindeki SEO çalışmaları birçok faktörün bir araya geldiği bütünleşik bir çalışmayı ifade etmektedir. Buna göre, kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen spam ve kopya içerikler sıralama kaybetmenize sebep olarak Google’ın gözünde prestij kaybı yaşanması kaçınılmaz.

Web Siteleri İçin Hedef Belirlemek

Her web sitesinin temel ve özel olmak üzere hedefleri vardır. Bir e-ticaret sitesi için olabildiğince müşteriye ulaşarak satış yapmak sürekli bir amaç iken bir gayrimenkul danışmanlığı sitesinde potansiyel müşterilere yönelik form doldurtmak, düzenli aralıklarla gerçekleşmesi hedeflenen bir stratejiyi ifade ediyor olabilir. 2021 yılında işletmenizin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri neler? Gelirlerinizi artırmak ve yatırımlarınızı çeşitlendirmek mi istiyorsunuz? Ürün veya hizmetlerinizle ilgili yeni bir pazar arayışında mısınız? Bu soruların yanıtları, web sitenizdeki yazılım, tasarım ve SEO uygulamalarına yön verecektir.

Web sitelerinin en önemli avantajı, gerekli entegrasyonlar gerçekleştirildiği vakit web sitesindeki tüm hareketlerin ölçülebilir olmasıdır. Yazılım, web tasarım ve SEO uygulamalarının başarılı biçimde uygulandığı sitelerdeki trafiği satışa, potansiyel müşterilere ya da marka bilinirliğine yönlendirmek gerekir. Gün içinde firmanızın ürün veya hizmetleriyle bağıntılı milyonlarca sorgu yapılıyor. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizin karşısına en doğru biçimde, en doğru zamanda ve doğru yöntemlerle çıkın. 2022 hedeflerinize öngörülebilir, ölçülebilir ve gerçekçi hedefler koyarak temel ve özel stratejiler oluşturun! 

Web sitelerinde etkili biçimde kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz araçlar ile web site trafiğinizi detaylı biçimde ölçümleyebilirsiniz. Orta ve uzun vadede oluşturduğunuz hedeflerinizi satışa dönüştürebilmek için hedef kitlenize uygun reklamlar ile desteklemek son yılların en popüler uygulamalarından biridir. Uygun web tasarım ile web sitenizde gerçekleşen organik ve sponsorlu trafiği doğru bağlantılarla yönlendirerek kısa sürede başarıya ulaşabilirsiniz. 

Web Tasarım Hizmeti İle İçerikleri Denetlemek ve Güncel Kalmak

Hem ulusal hem de uluslararası alanda bir gün içinde açılan web sitesi milyonlarla ifade edilmektedir. Tüm bu siteler arasında özgün, güncel ve başarılı kalabilmek, ürün veya hizmetlerinizle ilgili doğru içeriği oluşturmakla mümkündür. Google’ın son yıllarda kullanıcı deneyimine verdiği ağırlık kendi maliyetlerini azaltırken, işletmelerin de daha nitelikli trafik almasını sağlıyor. “Hemen Çıkma Oranı” olarak adlandırılan Google metriği, kullanıcı deneyiminin ekside olduğu web sitelerinde yüksektir. Hızlı, kolay ve kullanışlı biçimde sayfalar arasında gezinen bir kullanıcı için mümkün olan tüm çalışmalar titizlikle yapılmalıdır. Web sitesinde bir ürüne veya bilgiye ulaşmak için kullanıcılar için ne kadar zorlaşırsa, Google’da alacağınız sıralama da bir o kadar güç duruma gelecektir.

Network Oluşturmak

Web sitelerinde gerçekleştirilen yazılım ve web tasarım uygulamaları iç düzenlemeleri ifade ediyorsa Facebook, Instagram ya da LinkedIn gibi sosyal medya platformlarındaki ilişkiler de harici düzenlemeler olarak kabul edilebilir. Günümüzde işletmelerin kurumsal faaliyetleriyle ilgili çeşitli paylaşımlar veya etkinlikler yapması oldukça popüler bir uygulamadır. Gün içinde en çok vakit geçirilen platformlar mobil uygulamalar olması sebebiyle bu alanlarda geliştireceğiniz ilişkiler müşteri geri dönüşü ve marka bilinirliği için oldukça etkilidir.

Localveri Yazılım İle Çözüm Ortağı Olmak

Yerelde İzmir olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde web tasarım, yazılım ve dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren Localveri Yazılım, sektörlere özel geliştirdiği anlayış ile katma değer üretmeye devam ediyor. İşletmenize özel geliştireceğimiz çözümler hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için https://localveri.com.tr/iletisim-localveri-yazilim-ve-web-tasarim-izmir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı düzenlendi 31 Ağustos 2021 11:01

Localveri

Sor Yazılar

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

3 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

3 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

3 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

3 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

4 ay önce

Web Tasarımı İle İşletmenizin Değerini Artırın!

Küçük, orta veya büyük ölçek fark etmeksizin tüm işletmelerde kurumsal kimlik ve hafıza oluşturma kar…

4 ay önce