Kategoriler: BlogWeb Tasarım

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde sergilenebilmesi için bu kimliğin etkili biçimde tasarlanması gerekir.

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde sergilenebilmesi için bu kimliğin etkili biçimde tasarlanması gerekir. Potansiyel müşterilere en doğru biçimde ulaşmanın yolu olarak kurumsal website tasarımı yapan firmalar ile anlaşmaya varmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus var.

Web Tasarım Nedir?

Yazılı, görsel ve sesli içeriklerin site ziyaretçilerine belirli bir düzende sunulması işlemi web tasarımın tanımına oldukça uygundur. Arka plan görselleri, yazı fontları, renkler, ürün ve hizmetlere dair kategoriler başta olmak üzere tüm site içi elementler, işletmenin kurumsal kimliğini ifade eder. Buradan hareketle web tasarım firmalarından hizmet almadan önce dikkat edilmesi gereken özellikler şu şekilde özetlenebilir;

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem SEO uyumlu web tasarımıdır. Firmanızın dijital kimliği olarak kabul edebileceğimiz sanal vitrinlerinizde kullanıcılara yaşattığınız iyi deneyim sonucu sıralamalarda üste çıkacak; milyonlarca insan tarafından fark edilebileceksiniz.

İşletmenin Referansları ve Sektörel Bilgisi: Web tasarım hizmetleri son yıllarda hızla yükselen bir değer haline geldi. Bir işletmenin dijital kimliğini oluşturmadan önce o işletmenin ürün, hizmet, referans, vizyon, misyon ve değerleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Metal işleme sektörü ile geleneksel ev yemekleri satışı gerçekleştiren bir gıda firmasının hem tasarım hem de sunum özellikleri birbirinden tamamen farklıdır. İşletmenin sektörüyle ilgili yapılan araştırmalar web tasarım aşamasında önemli olmakla beraber belirli bir alanda uzun yıllar deneyim kazanmış bir web tasarım ajansı, deneme-yanılma yöntemine dayanmadan markayı etkili sonuçlara götürebilir.

Web Tasarım Ajansının Saygınlığı ve Prensipleri: Her web tasarım firmasının kendine özgü tasarım, müşteri ilişkileri yönetimi ve dijital uygulama usulü vardır. Potansiyel müşterinin sektörüyle ilgili bilgi birikimi önemli bir artı olmakla beraber web tasarım firması yazılım ve tasarım dünyasındaki gelişmelerde de güncel kalabilmelidir.

Sürdürülebilir, Ölçülebilir ve Yenilenebilir Tasarım: İnternette yaptığınız “web tasarım fiyatları” ya da “İzmir’de web tasarım firmaları” sorguları sırasında firmaların verdikleri fiyatların dengesiz olduğunu görmüş olabilirsiniz. “Chivas Etkisi” olarak değerlendirebileceğimiz yüksek fiyat anlayışı, nitelikli bir website tasarımı için yeterli ölçüt olmayabilir. Fiyat ve piyasa araştırmasında dikkat edilmesi gereken en önemli 3 koşul: Sürdürülebilir çözüm ortaklığı, ölçülebilir sonuçlar ve faaliyet raporu ve yenilenen algoritmalar ile sanal güncellemelere karşı yenilenebilir ve güncellenebilir hizmet anlayışıdır.

55 farklı sektörde 3000’den fazla projeyi başarıyla yöneten Localveri Yazılım, İzmir’deki web tasarım ajansları arasında 15. yılını tamamlamanın gururunu yaşıyor. Kişisel veya kurumsal firmaların dijital platformlarda markalaşması için verdiğimiz hizmetler ve çözümler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilir; 444 35 72 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Bu yazı düzenlendi 31 Ağustos 2021 11:01

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

3 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

3 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

3 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

3 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

4 ay önce

Web Tasarımı İle İşletmenizin Değerini Artırın!

Küçük, orta veya büyük ölçek fark etmeksizin tüm işletmelerde kurumsal kimlik ve hafıza oluşturma kar…

4 ay önce