Kategoriler: Blog

Çocukların Tabletle Oynaması Zararlı Mı?

3D Robotik’in CEO’su Chris Anderson da çocuklarını teknolojiden uzak tuttukları için çevresi tarafından "kuralcı" olarak yaftalandığını ifade ederken, çocukların da bu zararları görmek istemediklerini anlattı. Peki teknolojiyi hayatımıza sokan insanlar neden evlerinde bu kadar kuralcı? Çünkü teknolojiyle erken yaşta tanışan çocuklar hayal, yaratıcılık ve merak yoksunluğu sorunu yaşıyorlar. Ayrıca internet ve teknolojiyi ayaklarına getiren akıllı telefonlara bağımlılığı tetikleyen bu davranışlar ileride ciddi sorunlara yol açabiliyor. Son kuşak çocuklarının ellerinin altındaki bu 'zararlı nimet' ayrıca çocukların sorma yetilerini öldürerek insanlarla iletişim konusunda ciddi sorunlara neden olarak sosyalleşmelerini engelliyor. Tüm gün oyunlar oynayan ya da bazı programlarla yazışan çocukların yeteneklerinin ölmesinin yanı sıra beyinleri de zarar görüyor.

Küçük Yaşta Çocukların Saatlerce Tabletle Oynaması Zararlı Mıdır?

3D Robotik’in CEO’su Chris Anderson da çocuklarını teknolojiden uzak tuttukları için çevresi tarafından “kuralcı” olarak yaftalandığını ifade ederken, çocukların da bu zararları görmek istemediklerini anlattı. Peki teknolojiyi hayatımıza sokan insanlar neden evlerinde bu kadar kuralcı? Çünkü teknolojiyle erken yaşta tanışan çocuklar hayal, yaratıcılık ve merak yoksunluğu sorunu yaşıyorlar. Ayrıca internet ve teknolojiyi ayaklarına getiren akıllı telefonlara bağımlılığı tetikleyen bu davranışlar ileride ciddi sorunlara yol açabiliyor. Son kuşak çocuklarının ellerinin altındaki bu ‘zararlı nimet’ ayrıca çocukların sorma yetilerini öldürerek insanlarla iletişim konusunda ciddi sorunlara neden olarak sosyalleşmelerini engelliyor. Tüm gün oyunlar oynayan ya da bazı programlarla yazışan çocukların yeteneklerinin ölmesinin yanı sıra beyinleri de zarar görüyor.


İnternetin yaygınlaştığı hayatımızın her alanına girdiği günümüz dünyasında bir alan adına sahip olmak, internette var olmak ve bulunabilir olmak son derece önemli hale gelmiştir. Küçük işletmelerden büyük firmalara kadar pek çok işletme web site sahibi olmanın müşterilere ulaşmada ne kadar önemli olduğunun bilincine sahiptir.


Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 13:58

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

1 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

2 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce