Kategoriler: Sosyal Medya

Twitter’da Trend Topic Olmanın 3 Yolu!

Trending Topic, yani TT, Twitter üzerinde en çok konuşulan konulara denmektedir. Twitter'da gündemde olmak, popüler konuların arasında bulunmak milyonlarca insana ulaşabilmek açısından oldukça önemli bir yol.

Twitter’da TT Nasıl Olunur?

Trending Topic, yani TT, Twitter üzerinde en çok konuşulan konulara denmektedir. Twitter’da gündemde olmak, popüler konuların arasında bulunmak milyonlarca insana ulaşabilmek açısından oldukça önemli bir yol.

İşte TT olmanın üç yolu;

  • Hashtag (#) ya da trend cümle ne kadar çok paylaşılırsa o kadar TT listesinde yer alma olasılığı artar. Burada tweet paylaşımının kesinlikle belirli bir paylaşım hızını geçmesi gereklidir.
  • TT listesinde bulunabilmek için çok fazla kişinin söz konusu olan konu hakkında tweet atması gerekmektedir.
  • Tweetlenen konuyla ilgili soruları veya RT’lere cevap verilmesi, konuyla ilgili Hashtag’i kullanmak listeyi gitmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.


Motivasyon uzmanlarının çoğu, lider doğulmadığını, lider olunduğunu söylemeyi sever. Ben tam zıddını savunuyorum. Hepimizin doğuştan lider olduğumuza, ama yıllar itibariyle program değişikliğine uğradığımıza inanıyorum. Çocuklar gibi, hepimiz doğal liderlerdik; meraklı ve mütevazı, her zaman bilgiye aç ve susamış, renkli bir hayal gücüne sahip. Ne istediğimizi tam olarak biliyorduk; istediğimizi elde etme konusunda ısrarcı ve kararlı idik; misyonumuzu başarmamıza yardım etmesi için çevremizdeki herkesi motive etme, harekete geçirme ve etkileme yeteneğimiz vardı. Öyleyse, bir yetişkin olarak bunu yapmak neden bu kadar zor?


Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 15:26

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

1 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

2 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce