Kategoriler: Blog

Mobil Uyumlu Siteler ve Google

Google'dan devrim niteliğinde bir yenilik daha geldi. Artık Google aramalarını mobil araçlarınızdan yani telefonunuzdan ya da tabletinizden arama yapıyorsanız Google ilk sırada mobil uyumlu web siteleri gösterecek ve kişilerin web site kullanım kolaylığını arttırmış olacak.

Google, Mobil Uyumlu Web Siteleri Ön Plana Çıkarıyor!

Google’dan devrim niteliğinde bir yenilik daha geldi. Artık Google aramalarını mobil araçlarınızdan yani telefonunuzdan ya da tabletinizden arama yapıyorsanız Google ilk sırada mobil uyumlu web siteleri gösterecek ve kişilerin web site kullanım kolaylığını arttırmış olacak.

Arama Motoru lideri Google, artık mobil cihazlarda yapılacak aramalarda, mobil uyumlu tasarımı bulunan web siteleri üst sıralarda gösterecek.


İş yaşamında daha fazla müşteriye ulaşmak her zaman en önemli mücadele alanlarından biri olmaktadır. Bayilik bu aşamada her zaman etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.


Dünya teknoloji lideri ve arama motoru lideri Google, daha önce yaptığı açıklama ile ‘mobile friendly’ adını verdiği değişikliği duyurmuştu, 21 Nisan’dan itibaren mobil cihazlarda yapılan aramalarda mobil uyumlu web siteleri üst sıralarda listeleyeceğini açıklamıştı. Mobil cihazlar ve mobil uygulamaların kullanım oranlarındaki artışı dikkate alan firma, 21 Nisandan itibaren mobil dostu arama sonuçlarını uygulamaya koydu. Arama motoru, bu kararı ile mobil uyumlu web siteleri ödüllendirmiş olacak. Mobil uyumlu tasarımı bulunmayan, sadece masaüstü bilgisayarlara göre tasarlanmış milyonlarca site ise doğal olarak trafik kaybedecek.

Trafiklere nasıl yansıyacağı merakla beklenen değişikliğin, yüksek trafiğe sahip olup mobil uyumlu olmayan siteler için sürpriz sonuçları olabileceği belirtiliyor. Google bu değişiklikle birlikte aynı zamanda URL kısaltmasına da giderek web adreslerinin daha kısa ve belirgin olmasını sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar aradıkları bilginin yerini daha kolay görebilecek.

Google’ın yeni arama algoritmasının, web sitelerini mobil uyumlu olmaya teşvik etmesi bekleniyor.

‘MOBİL UYUMLU’ NE DEMEK?

Bir web sitesinin mobil uyumlu olması, ziyaretçinin kullandığı mobil cihazın ölçülerine uygun tasarlanmış şekilde görüntülenmesi anlamına geliyor. Bu sayede ziyaretçi, sayfayı büyütüp küçültmek, sağa sola kaydırmak zorunda kalmadan, sadece yukardan aşağıya doğru kaydırarak görebiliyor.

Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 14:03

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

1 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

1 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce