Kategoriler: BlogWeb Tasarım

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek kar marjı ile karşılık buluyor. 

Teknolojik altyapının gelişmesi ve internet alışkanlıklarının artması sebebiyle kurumsal web tasarım hizmetine duyulan ihtiyaç da artmıştır. Kişisel veya kurumsal birçok kurum ve kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek kar marjı ve binlerce potansiyel müşteri ile karşılık buluyor. 

Kurumsal Website Tasarımı Nedir?

Markalaşma hedefi olan işletmelerin web sitelerinde gerçekleştirilen ve mevcut-potansiyel müşterilerine yönelik görsel, yazılı ve işitsel materyaller kullanılarak dijital bir imaj oluşturma çalışması kurumsal website tasarımı olarak adlandırılabilir. Kurumların ürün veya hizmetleriyle ilgili referansların, tamamlanan veya devam eden projelerin, blog yazılarının ve iletişim formlarının yer aldığı kurumsal web sitelerindeki uygulamalar rakip firmalar ve sektörel gelişmeler baz alınarak sağlanır.

Kurumsal web tasarım uygulamaları temel itibariyle ilgili kurum veya kuruluş hakkında sanal bir vitrin oluşturma işlemidir. Markanın imajını gelişmiş pazarlama yöntemleriyle birlikte geliştirerek en uygun kitleyi hedeflemek işletmenin gelirlerini artırdığı gibi potansiyel müşterilere yönelik benimsenen kurumsal söylem ve üslup da saygınlığı artıracaktır. Buradan hareketle kurumsal web tasarım hizmetini destekleyecek diğer elemanlar logo, kartvizit ve kurum içi-dışı aktiviteler sayılabilir.

Kurumsal Web Tasarım Neleri İçerir?

Websiteleri işletmelerin kimliği niteliğindedir. Başta anasayfa olmak üzere ana ve alt kategorilerin tümünde renk, font, görsel ve diğer site içi elemanların tercihi, işletme değerlerini başarılı biçimde yansıtmalıdır. Bu aşamada cevaplanması gereken 2 soru vardır;

  • İşletmenizin nasıl bir duruşa sahip olmasını istersiniz?
  • Web sitenizdeki tasarımdan beklentiniz nedir?

Bu soruların sabit cevabı olmamakla birlikte standart bir kurumsal web tasarım hizmetinde izlenen yol, oluşturulan taslak ve belirlenen yöntem şu elemanları içermelidir:

  • Özelleştirilmiş Profesyonel Görünüm
  • Özgün Alan Adı Kullanımı
  • Güvenliğin Sağlanması
  • Yeterli İletişim Kanallarının Oluşturulması
  • “Click to Call” ( Aramak İçin Tıkla) Butonlarının Oluşturulması
  • Referanslar Sayfası
  • Blog Sayfasının Oluşturulması

Kurumsal web tasarımında site içi metinler mevcut ve potansiyel müşteriler tarafından kolayca anlaşılmalıdır. Bunun yanı sıra arama motorlarının üst sıralarında yer almak için yapılan SEO uygulamaları kolay taranabilir ve indekslenebilir ölçüde olmalıdır. Sade, öz ve düzenli biçimde ürün veya hizmeti tanımlayan sayfalar, blog yazıları ve sosyal medya gönderileri ile desteklenerek organik trafik artırılabilir. 

Kurumsal website tasarımları başta olmak üzere SEO hizmeti, dijital pazarlama, sosyal medya pazarlaması, logo ve kartvizit çalışması ve e-ticaret yazılımı gibi alanlarda İzmir’de hizmet vermekte olan Localveri Yazılım %100 müşteri memnuniyetini önceleyen bir prensibi kabul eder. Localveri Yazılım ürün, hizmet ve çözümlerini detaylı biçimde incelemek ve bizimle iletişime geçmek için https://localveri.com.tr/web-tasarim-izmir-kurumsal-web-tasarim-ajansi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı düzenlendi 31 Ağustos 2021 11:01

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

3 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

3 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

3 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

3 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

4 ay önce

Web Tasarımı İle İşletmenizin Değerini Artırın!

Küçük, orta veya büyük ölçek fark etmeksizin tüm işletmelerde kurumsal kimlik ve hafıza oluşturma kar…

4 ay önce