Kategoriler: Faydalı Bilgiler

iPhone Sunucu Doğrulama Hatası Çözümü

Pek çoğumuz anlık ulaşım ve kolaylık sağladığı için mail hesaplarımızı telefon, tablet vs. mobil cihazlardan kullanmayı tercih etmekteyiz. Ancak bu cihazlara zaman zaman gelen güncellemelerle mail kullanımında bir takım sunucu hataları yaşanmakta ve kurulu olan kurumsal mailler kullanılamamaktadır.

iPhone Sunucu Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

Pek çoğumuz anlık ulaşım ve kolaylık sağladığı için mail hesaplarımızı telefon, tablet vs. mobil cihazlardan kullanmayı tercih etmekteyiz. Ancak bu cihazlara zaman zaman gelen güncellemelerle mail kullanımında bir takım sunucu hataları yaşanmakta ve kurulu olan kurumsal mailler kullanılamamaktadır.

Ocak ayında IOS’a gelen güncelleme sonrasında telefonlardan kurumsal maillerini kullanan pek çok destek verdiğimiz müşterimiz sunucu hatası nedeniyle maillerini kullanamadıklarına dair bize ulaştılar. Biz de Localveri olarak genel olarak yaşanan mail sorununu gidermeye yönelik bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik.

iPhone telefonlara gelen son güncelleme ile birlikte SSL kullan imgeci otomatik olarak aktif hale gelmiş bulunmaktadır. Bu durumda daha önce yüklü ve sorunsuz kullanılan kurumsal maillerin sunucu hatası vermesine neden olmuştur. İzlenebilecek basit adımlarla yaşanılan hata kolayca giderilebilir.


Uzmanlara göre muhasebesel başarınızın %85’i bilgi birikimi ve yeteneklerinizden değil de diğer insanlarla kurduğunuz iletişimde karşı tarafa verdiğiniz güvenden gelmektedir. Etkileşime geçilen insanlarla saniyeler içinde sizden iyi bir enerji alıp almadıklarına karar verirler. İster iş arayan olun isterse iş veren olun veya yönetici ilk izlenim daima önemlidir. Kişilerin hem kalbini ve hem de aklını kazanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.


Sunucu hatasının giderilmesi için izlenecek adımlar

  1. Öncelikle yapılması gereken şey ayarlardan parola ve hesaplar seçeneğinin seçilmesidir.
  2. Sonrasında hesaplar kısmından hata veren mail adresinin seçilmesi gerekmektedir.
  3. Açılan yeni ekranda ileri düzey seçeneğini seçin.
  4. İleri düzey sayfasında SSL kullan imgeci yeşil olduğunu göreceksiniz. Kurumsal maillerin sunucu doğrulama hatası vermesinin sebebi kullan imgecinin açılmasıdır. İmgeci kapatın ve Sunucu Kapısını 587 olarak değiştirin.
  5. Bu basit adımlardan sonra kurumsal mail hesabınız sorunsuz çalışmaya devam edecektir.

Bu yazı düzenlendi 31 Ağustos 2021 11:02

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

3 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

3 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

3 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

3 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

3 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

4 ay önce