Kategoriler: E-Ticaret

E-Ticaret Sistemi Nedir?

MCluhan'ın tabiriyle dünyanın küresel bir köy haline gelmesi ülkelerin sınırlarını silikleştirmiştir. Gelişen küresel dünyayla pek çok şeyin küreselleşmesi gibi ticaret de küreselleşmiş ve internetin yaygınlaşması, güvenli hale getirilmesi e-ticaretin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Günümüzde büyük holdinglerden küçük işletmelere ve hatta sıradan bireylere kadar pek çok kişi gündelik ihtiyaçlarını gidermek için internetten alışverişi tercih etmektedirler.

E-Ticaret Sistemi ve Faydaları Nelerdir?

MCluhan’ın tabiriyle dünyanın küresel bir köy haline gelmesi ülkelerin sınırlarını silikleştirmiştir. Gelişen küresel dünyayla pek çok şeyin küreselleşmesi gibi ticaret de küreselleşmiş ve internetin yaygınlaşması, güvenli hale getirilmesi e-ticaretin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Günümüzde büyük holdinglerden küçük işletmelere ve hatta sıradan bireylere kadar pek çok kişi gündelik ihtiyaçlarını gidermek için internetten alışverişi tercih etmektedirler.

Dünyada son 4 yılda e-ticaretin hacmi 630 milyar dolardan 1,6 trilyon dolara çıkmıştır. Toplamda perakende içerisindeki payı ise %4,2’den %8,5’e ulaşmıştır. Bu oranların 2021’de %13 seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Böylesi genişleyen pazarda e-ticaret sisteminin olmaması rakiplere karşı en büyük eksiklik olarak görülebilmektedir.

Yukarıda söz edildiği gibi büyük firmalardan küçük işletmelere kadar, herkesin dijital alışverişe yönelmeleri, dünyada e-ticaret hacminin böylesine hızlı gelişmesi ve böylesine büyük bir pazardan pay alınmak istenmesi firmaları e-ticaret sistemleri kullanmaya yönlendirmektedir.


Gönderdiğiniz CV kabul edildi, mülakata davet edildiniz. Şirketin İK departmanından bir yöneticinin, bir danışmanın yahut bizzat şirket müdürünün karşısına oturdunuz. CV’nizde yazdıklarınızı “sesli olarak” tekrar etmekle yetinmeyecek, karşınızdakinde “iyi bir intiba” bırakmaya gayret edeceksiniz. İşte size (Le Journal du Net sitesinden) karşınıza çıkabilecek “20 tuzak soru” ve önerilen cevapları…


Localveri Yazılım, sizin e-ticaret iş fikrinin oluşumundan ilk ürünün satışına kadarki tüm aşamalarda yanınızda yer almaktadır. Sektördeki 15 yıllık deneyimiyle e-ticaret sisteminizin yapılandırma, uyarlama, eğitim, destek konularında sürekli yanınızda yer almaktadır. Kısacası Localveri, e-ticaret programı satmıyor. Sadece e-ticaret girişiminizin hayal kırıklığına uğramasına engel olarak başarılı şekilde süreci yönetmenize yardımcı olmaktadır.

Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 15:27

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

1 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

1 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce