Kategoriler: Blog

Dijital Dünyada Yemeğe Davet

Küreselleşen internet ortamlarının kullanımı, tüm işletmecilerin aklına 'nasıl bu pazarda ilerlerim?' sorusunu yerleştirmiş durumda. Bazı işletmeciler ise hala bu platformlarda değiller ama bu gelişime ayak uydurma zorunluluğu onları da sardı. Bu başlangıç seviyesinde ya da yeni kampanya süreçlerinde neler yapılması gerektiği tartışmalı olsa da, aslında ilk adımlar basit ve etkili, dikkat etmeniz gereken en önemli unsursa doğru sunum. Peki, dijital dünyada yerinizi almak için nasıl bir yol izleyeceğinizi biliyor musunuz? Size bir kaç ipucu önerelim.

Dijital Dünyada Yerinizi Almanızı Sağlayacak Tüyolar

Küreselleşen internet ortamlarının kullanımı, tüm işletmecilerin aklına ‘nasıl bu pazarda ilerlerim?’ sorusunu yerleştirmiş durumda. Bazı işletmeciler ise hala bu platformlarda değiller ama bu gelişime ayak uydurma zorunluluğu onları da sardı. Bu başlangıç seviyesinde ya da yeni kampanya süreçlerinde neler yapılması gerektiği tartışmalı olsa da, aslında ilk adımlar basit ve etkili, dikkat etmeniz gereken en önemli unsursa doğru sunum. Peki, dijital dünyada yerinizi almak için nasıl bir yol izleyeceğinizi biliyor musunuz? Size bir kaç ipucu önerelim.

Yemek hazır, peki yemeğe gelecek olanları nasıl haberdar edeceksiniz

Öncelikle basit kullanımlı, görsel dizaynı yerinde ve tüm dijital cihazlara uyumlu bir siteniz olmalı. Sonrasında yine web dizaynınıza uygun sosyal medya hesapları açmalısınız ve yemek hazırlandı. Şimdi misafirlerinizi davet etme zamanı. Mutlaka tanıdığınız kişiler vardır ya da sizi seven müşterileriniz, sayısını önemsemeden öncelikle onlarla iletişime geçmelisiniz, onlarında çevresiyle iletişime geçmelerini sağlayacak yani konuşulacak bir davet gönderin. Toplu SMS ya da e-bülten işinizi görebilir.

Hem ses hem görüntü olsun

Videolar, GIF’ler ya da viral reklamlar oldukça etkili ve etkileşimli yayılır. Bu uygulamalardan faydalanın, önceliğiniz global düşünce olmasın hedef kitlenize uygun içerikle kendinizden ya da hizmetinizden bahsedin. Güzel ve hediyeli bir kampanya duyulma hızını artıracaktır. Sosyal medyanıza ve web sitenize ilgiyi çekmeye başladınız bile.

Yerinde etiketleme yapın

Sosyal medyadaki paylaşımlarınızda artık hepimizin bildiği hastag kullanımından vazgeçmeyin. Etiket kelime sayınızı belirli sayıda ve mümkünse aynı kelimeler içerisinde tutmaya özen gösterin. Sandığınızdan daha etkili bir yol olduğunu zaman içerisinde daha net göreceksiniz.


Web 2.0 teknolojisinin gelişmesi ve internetin hayatımızın her alanına dahil olmasıyla birlikte firmalar için de internet önemli hale gelmiştir. Firma bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmak, daha fazla kişiye hızlı ve kolayca ulaşmak, online satış yapmak vb. işlemleri gerçekleştirilmesi için günümüzde firmalar interneti yaygın olarak kullanmaktadır. Özellikle kendi tanıtımlarını, ürün ve hizmet satışı yapmak için bir web sitesine ihtiyaç bulunmaktadır.


E-bülten’e devam

E-bülten gönderiminden vazgeçmeyin, bir gün bir bölüm müşterinizin ilgisini çekerken, diğer gün artan müşteri listenizle sadık müşteriler yaratacaksınız.

Müşteriyi takip edin

Hangi faaliyet alanlarında boy gösteriyorsanız, rakibinizin platformları haricinde hedef kitlenizin olduğu olabileceği dijital platformları gözlemleyin ve bu platformlarda etkin rol alın. Yorum yapın, beğeni yapın, platformla bağ kurun. Örneğin iş dünyasına yönelik bir ürününüz ya da hizmetiniz var, iş adamları/ iş kadınları sosyal medya dernek sayfalarında etkinlik paylaşın. Size dönüşler olacaktır.

Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 14:15

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

2 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

2 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce