Kategoriler: Blog

WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş yaşantımızda olduğu kadar fotoğraf çekimleri çoğaldıkça günlük yaşantımızda da büyük boyutlara sahip dosyaları başkalarıyla paylaşmak oldukça zorlaştı. Dosyaları bölüm bölüm göndermek, şu hızlı ilerleyen gün akışında hem zahmetli oluyor hem de zaman kaybı yaratıyor. İletmek istediğiniz büyük boyutlara sahip dosyaları, sık kullandığımız e-mail servisleri genellikle ancak 25 MB'a kadar desteklemekte. Bu durumlar bize oldukça zorluk çıkartabiliyor ama oldukça basit ve ücretsiz bir çözümü var. WeTransfer, oldukça kolay kullanıma sahip ve dosya gönderim limitini oldukça üst sınırlara taşıyan bir uygulama.

Büyük Boyutlu Dosya Göndermenin En Pratik Yolu: WeTransfer

İş yaşantımızda olduğu kadar fotoğraf çekimleri çoğaldıkça günlük yaşantımızda da büyük boyutlara sahip dosyaları başkalarıyla paylaşmak oldukça zorlaştı. Dosyaları bölüm bölüm göndermek, şu hızlı ilerleyen gün akışında hem zahmetli oluyor hem de zaman kaybı yaratıyor. İletmek istediğiniz büyük boyutlara sahip dosyaları, sık kullandığımız e-mail servisleri genellikle ancak 25 MB’a kadar desteklemekte. Bu durumlar bize oldukça zorluk çıkartabiliyor ama oldukça basit ve ücretsiz bir çözümü var. WeTransfer, oldukça kolay kullanıma sahip ve dosya gönderim limitini oldukça üst sınırlara taşıyan bir uygulama.

2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz. Eğer daha büyük boyutlara sahip bir alana ihtiyacınız var ise ücret karşılığında bu hizmetten de yararlanma olanağınız var. Türkçe dil desteğine ve basit kullanıcı arayüzüne sahip uygulamayı kullanırken tek yapmanız gereken; video, resim, doküman, rar dosyası vb. her ne paylaşmak isterseniz onları seçerek paylaşacağınız kişilerin e-posta adreslerini sisteme girmek.

WeTransfer 2GB’a kadar yüklemenize izin verse de kendi içinde toplamda 50GBlık bir alan kullanmanıza da izin veriyor. Fakat 14 gün boyunca paylaştığınız dosyaları kayıtlı tutmasının ardından, dosyaları daha sonra siliyor. Kısacası sistemin amacı uzun süreli olarak dosyalarınızı saklamak değil, başkalarıyla paylaşmak.


Mobil uyumlu web site tasarımları bilgisayar, telefon, telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan kullanılabilen web site tasarımlarıdır.


Kullanım

  1. www.wetransfer.com adresini tarayıcınıza yazın ve WeTransfer’in sayfasına gidin.
  2. Şartlar ve koşullar sekmesini ‘Katılıyorum’ ibaresini tıklayarak geçin.
  3. Açılan sekmeden ‘Dosya ekle’ butonuna tıklayın.
  4. İletmek istediğiniz dosyayı ya da Ctrl tuşunu kullanarak birden çok dosyayı seçin. Aç tuşuna basın.
  5. İletmek istediğiniz kişinin mailini ilk mail kutucuğuna, sonraki mail kutucuğuna kendi mail adresinizi yazın.  Eğer mesaj yazmak isterseniz mesaj hanesine dilediğiniz metni yazın ve ‘Aktar’ butonuna tıklayın. Birkaç saniyede büyük boyutlu dosyalarınız iletilecektir.
  6. Eğer bir seferde göndermek istediğiniz daha büyük boyutlara sahip dosyalarınız varsa ya da uygulamanın diğer özelliklerini kullanmak isterseniz ücretli üyelik olan WeTransfer Plus’a geçerek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yıllık üyelik ayda 10 dolar olarak ücretlendiriliyor, en güzel yanı dosyalarınızın saklanıyor olması tabi.

Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 14:15

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

1 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

1 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce