Kategoriler: BlogKişisel Gelişim

5 Cümle İle Motivasyonunuzu Artırın

Hayatta herkesin bazen motivasyona ihtiyacı olabiliyor. Bu konuda dışarıdan ufak bir destek almak bile çok iyi geliyor. Bu desteği sağlayan, kimi zaman bir meslektaşınızın motive edici cümleleri olabiliyor ve o cümleler; amacınıza ulaşmanıza, başarılı olmanıza yardım edebiliyor. Fakat aslında motivasyon, öncelikle kişinin kendi kendisine inanmasıyla başlıyor.

Aradığımız tüm cevapların içimizde olduğunu söyleyen öğretiler var. Ama ki yaşadığımız çağda, içimizdeki yanıtlara ulaşabilmemiz göründüğü kadar kolay değil.

Hayatta herkesin bazen motivasyona ihtiyacı olabiliyor. Bu konuda dışarıdan ufak bir destek almak bile çok iyi geliyor. Bu desteği sağlayan, kimi zaman bir meslektaşınızın motive edici cümleleri olabiliyor ve o cümleler; amacınıza ulaşmanıza, başarılı olmanıza yardım edebiliyor. Fakat aslında motivasyon, öncelikle kişinin kendi kendisine inanmasıyla başlıyor.

İşte kendinize inanmanız konusunda size ilham verecek ve ihtiyaç duyduğunuzda kendi kendinize tekrarlayarak, gün içinde motivasyonunuzu artırabileceğiniz bazı sözler…

1. Bugün her işin üstesinden gelebilirsin!

Bu ifade aslında, sizi en zor olana; önünüzde ‘dağ gibi duran’ işlere hazırlıyor ve zihninizi doğru bir biçimde yapılandırıyor. Zaten üstesinden geleceğinize inanır ve bunu sık sık tekrarlarsanız; bir de bakmışsınız ki, işler bitmiş bile.

2. Sen de yapabilirsin

Tüm dünyada önemli işler başaran her insanın bir dakikası, altmış saniyeden meydana geliyor. Yani bu konuda Mark Zuckerberg ya da Elon Musk ile eşit olanaklara sahipsiniz. Zihniniz buna en büyük muhalefeti yaparak, sizi bunun tam aksine ikna etmek için birçok bahane üretecektir. Fakat hedefinize odaklanarak ve enerjinizi doğru kullanarak onu kontrol edebilirsiniz. Şimdi başarma sırası sizde!

3. “Başarının yüzde doksan dokuzu başarısızlıktır!”

Soichiro Honda’nın bu güzel sözünden de anlaşılacağı gibi, başarısızlık çok kıymetli bir ders. Çünkü yalnızca nerede yanlış yaptığınızın farkına varmanızı sağlamıyor; aynı zamanda, onların doğrusunu yapmanız konusunda da size yol gösteriyor. Bu nedenle, başarılı olmanız için; başarısızlıklarınıza değer vermeniz, onlardan ders almanız çok önemli.


İnternet teknolojilerinin gelişmesi ve e-ticaret uygulamalarının yaygınlaşması ticaret ve pazarlama kavramlarında köklü değişikliklerin yaşanmasına neden olmuştur. E- ticaret giderek yaygınlaşmış ve günümüzde ürün ve hizmet satışı yapan neredeyse tüm firmalarda kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. İnsanların da çoğunlukla e-ticaret uygulamalarını kullanmayı tercih etmeleri bu durumun yaşanmasında etkili olmaktadır.


4. “Arayarak bulamayabilirsiniz, fakat bulanlar arayanlardır!”

Bayazid Bastami’nin bu derin sözünde söylediği gibi; her güne, aradığınız yanıtı bulacağınıza inanarak başlamanızda yarar var. Çünkü yanıtı bulacağınız konusunda yeterince inançlıysanız, onu er ya da geç bulursunuz.

5. “Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!”

Mevlana Celaleddin Rumi’nin bu muhteşem sözünün verdiği ilham sayesinde; her sabah yeni fırsatlarla dolu, yepyeni bir güne uyandığınızı sık sık hatırlayarak yaşama sevinci hissedebilirsiniz. Ayrıca, nerede ve hangi durumda olursanız olun; yaşadığınız olumsuzlukların bire bir aynısını yaşamanızın asla mümkün olmadığını fark etmeniz, size yeni işlere atılmanız konusunda destek olabilir

Bu yazı düzenlendi 4 Haziran 2021 14:08

Localveri

Sor Yazılar

Web Tasarım Hizmeti İle Görünürlüğü Artırmak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir ürün almadan internette araştırma yapma oranı %78’i geçkin. Web tasarım…

2 ay önce

Kurumsal Website Tasarımı Yapan Firmalar: Localveri Yazılım

Kişisel veya kurumsal birçok kuruluşun markalaşma süreçlerinde dijital mağazalarına olan önemi artırmaları kısa sürede yüksek…

2 ay önce

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına dahil olmaya devam ederken küçük, orta veya büyük ölçekli tüm…

2 ay önce

İnterneti Kullanarak Satışları Artırmak

Öyle ki ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, daha fazla müşteri/potansiyel müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerin…

2 ay önce

Web Tasarım Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişisel veya kurumsal markaların kimliğidir. Satılan ürünlerin veya sunulan hizmetlerin en iyi biçimde…

2 ay önce

Web Tasarımı ve SEO İlişkisi

Kişisel veya kurumsal markaların dijital platformlar üzerinden bilinirlik kazanarak potansiyel müşterilerine ulaşmalarında en etkili yöntem…

2 ay önce